Forum Benzer Aston zapraszamy do rejestracji

Forum Benzer Aston


#16 2014-11-29 00:07:18

 Randall_

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 90
Punktów :   

Re: Docieranie

A że sobie tu trafiłem, to się wypowiem w kwestii docierania
1. Nie przesilamy silnika podczas docierania (mowa o jeździe w 2 zabronione, i męczenia Astonka pod górkę)
2. częsta jazda na 4 biegu nie jest wskazana, lepiej używać 3 i jeździć swobodnie nie przeginać z obrotami, czyli jak słusznie Rayman2000 wspomniał 5 tys obr/min i nie przekraczając zbytnio prędkości 50 km.
3. Najlepiej docierać w chłodne dni żeby silnik zbytnio się nie nagrzewał, w trakcje docierania silnik musi mieć jak to nazwę dosłownie luz, czyli zero oporu nie może się męczyć i zero dużej temperatury najlepiej docierać przy temperaturze +10 +15 ja docierałem swego jesienią .
4. Najważniejsze docierać do osiągnięcia 1000km nie jak niektórzy twierdzą 500km wystarczy, po 300km koniecznie zmienić olej na Motul albo inny ważne aby był 10W40.
5. Co do jazdy w 2 to najlepiej rozpoczynać po przejechaniu do około 1200km bo wtedy mamy pewność że silnik jest dotarty.
6. Wracając do 2 punktu 4 biegu można zacząć używać, tak gdzieś po przejechaniu 70/80km.
Żeby nie było ja tak robiłem, wiem to z własnego doświadczenia, i nie mam po takim docieraniu problemów z Astonkiem. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Randall_ (2014-11-29 00:25:13)


Inżynier w Dziale Elektromechaniki.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.aston50.pun.pl